Dodane przez admin - czw., 09/22/2022 - 07:12
land rover

Land Rover to brytyjskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, znane przede wszystkim jako producent samochodów terenowych o mocnych silnikach. Land Rover Freelander, Discovery, Defender czy Range Rover - jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Obecnie Land Rover należy do koncernu Jaguar i razem z nim został wcielony do indyjskiego koncernu Tata Motors w 2008 roku. W katalogu marki Land Rover znajduje się wiele modeli o bogato wyposażonym wnętrzu i ciekawych rozwiązaniach technologicznych. Różnice dotyczą między innymi silników, w jakie wyposażone są poszczególne modele.

Jaki silnik do Range Rovera?

Land-Rover Range Rover to prestiżowy SUV o luksusowym wyposażeniu wnętrza. Napęd na cztery koła, przestronne wnętrze i mocna mechanika powodują, że Range Rover może być klasyfikowany również jako auto z rozwiązaniami odpowiednimi do jazdy w terenie. A w jakie silniki wyposażony jest Range Rover? Jeśli chodzi o silniki benzynowe, pochodzą one od BMW i Jaguara i każdy z nich jest jednostką V8. Przy czym:

  • silniki od Jaguara posiadają pośrednie wtryski paliwa - 4.4. litra o mocy 306 KM oraz 4.2. litra o mocy 396 KM; silniki pięciolitrowe mają już zastosowany wtrysk bezpośredni w dwóch zakresach mocy: 375 KM i 510 KM;
  • silniki wysokoprężne od BMW z kolei to jednostki sześciocylindrowe, zmienione później na 3.6 V8 z mocą 272 KM.

Warto dodać, że brakiem awaryjności cieszyły się silniki do Range Rovera od BMW, w wersji 4.4. litra V8. Jeśli jesteś posiadaczem tego modelu, sprawdź również ofertę części Land Rover Range Rover - znajdziesz tam również elementy silnika, w tym układu rozrządu, chłodzenia czy smarowania.

Land Rover Discovery - jaki silnik?

Land Rover Discovery wyposażony został w naprawdę mocne silniki. Warto zwrócić uwagę na modele Discovery 3 i 4. Pomimo zastosowania odrębnego nazewnictwa, Discovery 4 (z debiutem na rynku w 2004 r.) opiera się na tych samych rozwiązaniach technicznych co jego poprzednik, Discovery 3 (jeśli jesteś zainteresowany innymi elementami do tych modeli, polecamy części Land Rover Discovery). Modele różnią się przede wszystkim poziomem dopracowania elektroniki pokładowej oraz odmiennymi silnikami. Jaki silnik do Land Rover Discovery będzie najbardziej odpowiedni?

  • Silniki w Land Rover Discovery 3 i 4 to konstrukcje z cylindrami w układzie V: w wersjach benzynowych są to odmiany V8 (4.4 V8 - 300 KM z wielopunktowym wtryskiem paliwa i 5.0 V8 - 375 KM z bezpośrednim wtryskiem). Silniki benzynowe V6 z kolei znaleźć można w wersji 4.0 z Discovery 3 (219 KM) i 3.0 z Discovery 4 (340 KM),
  • Jeśli chodzi o silniki diesla, do Land Rovera Discovery 3 trafił tylko jeden turbodiesel, 2.7 TDV6 (HDi) o mocy 190 KM. W 2010 r. został on zastąpiony nową konstrukcją 3.0 TDV6/SDV6 z dwiema turbosprężarkami.

Land Rover Freelander - jaki silnik wybrać?

Land Rover Freelander to kompaktowy SUV, który miał stanowić połączenie właściwości off-roadowych z rodzinnym autem miejskim. Produkowany był w latach 1996 - 2014, kiedy to został zastąpiony przez model Discovery Sport. Główny jego atut stanowi przystępna cena, dostępność części Land Rover Freelander, a także przestronne, nowoczesne i estetyczne wnętrze.

Jeśli chodzi o silniki Land Rover Freelander, na początku wyposażone były w silniki benzynowe 1.8 o mocy 120 KM oraz turbodiesel 2.0 Di o mocy 98 KM. W 2000 r. ofertę wzbogacono o benzynowego sześciocylindrowca 2.5 (177 KM) oraz turbodiesla nowej generacji 2.0 Td4 (112 KM). W 2002 r. zastosowana została mocniejsza wersja silnika Td4 o mocy 129 KM.

Land Rover to niezwykła, legendarna marka, której historia sięga już ponad 75 lat. Przez wszystkie lata istnienia nieustannie wzbogaca swoje modele o nowe technologie i rozwiązania, w tym coraz bardziej wydajne i ekonomiczne silniki. Nie bez znaczenia jest również dostępność części Land Rover, których szeroki wybór można znaleźć wśród innych części do samochodów angielskich. Dzięki temu samochody Land Rover nie tylko doskonale się prezentują, ale także zapewniają najwyższy komfort jazdy.